Çfarë gjeni

Në këtë faqe do të gjeni një mësues PLUS në lëndën e fizikës jo vetëm për nxënësit e arsimit parauniversitar por edhe për studentët e shkollave të larta.

Ju mund të postoni kërkesën tuaj për problemet që kini dhe do të merni një përgjigje të shpejt dhe të sakt

Faleminderit.

Shihni dhe zgjidhni problemin e rradhës,

Rrotullimi i gypit në formë U

Një karrocë me sipërfaqe të pjerët

Galileo dhe teleskopi

Fizika e oxhakut

Ngarkesa imagjinare në një objekt metalik

Bashkëveprimi Jon-Atom

Një flluskë sapuni

Problemi i tre trupave, LISA

teste opimpiade 1-pyetësor

teste olimpiade 2

Në vijim do të gjeni testet e olimpiadës italiane të fizikës

për vitin 2011-2012 dhe vazhdim

2011-2012

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2011-2012

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2011-2012 përgjigjet

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2012

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2012 skema e vlerësimitt

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2012 zgjidhjet

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2012 testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2012 fleta për përgjigjet e testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2012 skema e vlerësimit të testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2012 zgjidhja e testi teorik

2012-2013

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2012-2013

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2012-2013 përgjigjet

Olimpiada Italiane e fizikës, Faza e dytë, 19 shkurt 2013 shqip

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2013 skema e vlerësimit

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2013 zgjidhjet

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2013 testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2013 fleta për përgjigjet e testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2013 skema e vlerësimit të testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2013 zgjidhja e testi teorik

2013-2014

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2013-2014 it   

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2013-2014 shq

olimpiada italiane e fizikës faza e parë 2013-2014 përgjigjet

olimpiada italiane e fizikës faza e dytë 2013-2014 it

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2014 testi teorik

olimpiada kombëtare italiane e fizikës 2013 zgjidhja e testi teorik

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Log Out / Ndryshoje )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Log Out / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Log Out / Ndryshoje )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Log Out / Ndryshoje )

Po lidhet me %s